THK Endüstriyel Robot Uygulamaları

5 Eklemli Kapalı Bağlantılı Robotlar

5-eklemli-kapali-baglantili-robotlar

İvme ve yavaşlama sınırlarını zorlayan hizalandırma robotları. Yönlendirme kısmı doğru ve sağlam olmalıdır, ayrıca temel yapının aksamalar esnasında mükemmel  bir yavaşlama göstermesi  gerekmektedir.   Bu sağlamlığı ve  hızı azaltmak için salınma kısmında  Çapraz Makaralı Rulmanlar  kullanılmaktadır.

Ark Kaynağı Robotları

ark-kaynagi-robotlari
Çapraz Makaralı Rulmanlar, fabrikaların üretim hatlarındaki ark kaynağı robotlarının döner hareket yapan eklemlerinde kullanılmaktadır. Tek başına Çapraz Makara Halkaları her yükün radyal ve eksenel momenti yönünde yeterince sağlam olduğundan dolayı, robotların küçük eklemlerini geliştirmek için kullanılabilir.

Skalar Robotlar

Skalar robotlar, çalışma parçalarının küçük alanlarda taşımasında ve hizalandırılmasında kullanılır. Linear Kızak sistemleri hem strok hareketinde, hem de yüksek hız ve düşük aşınmanın esas olduğu Z ekseni üzerindeki dönüş hareketinde yüksek doğruluk gözlenmesi bakımından çok gereklidir.

Çift Kollu Robotlar

İnsan kollarının hareketlerini taklit etmek için tasarlanan çift kollu robotlar karışık işlemleri ardı ardına kolaylıkla yürütebilmelidir. Ayrıca, robotlar sağlam olmalıdır ve yüksek hızda yanıt verebilmelidir. THK’nın Lineer Hareket Sistemleri ve Çapraz Makaralı Rulmanlar robotların sağlamlığını ve işlem hızlarını arttırırken boyutunu da küçültebilir.