THK Hassas Cihaz Uygulamaları

3 boyutlu büyük ölçme cihazları

Makineli üretim merkezleri ve diğer CNC tornaları toplu üretim yapılan ürünlerde kullanılan ana yöntem olsa da freze makineleri üretimin kesim hattında hala kullanılmaktadır. Oldukça yüksek hassasiyete sahip ürünler yapabilen en gelişmiş makineler de zanaatkarların yakın kontrolü altında üretilmektedir. Böyle ustaca bir elişini kopyalayabilmek için boşa hareket harcamayan Lineer Kızaklar ve Vidalı Miller tabla yönlendirme sistemlerinde kullanılmaktadır.

Küçük ölçme mikroskopları

Yüksek hassasiyet gerektiren işleme teknolojileri alanlarında her gün daha hassas üretim işlemleri talep edilmektedir. Bu çok küçük makine parçalarını ölçen küçük ölçüm mikroskopları, yüksek hız ve performansa sahip otomatik odaklama mekanizmalarında THK’nın Linear Kızakları kullanır. Ayrıca, Bilyeli Kızaklarımız test parçasını taşıyan masaları yönlendirmede kullanılmaktadır. Hassas hareketlerin yürütülmesi esnasında çalışılabilirliği arttırmaya katkıda bulunmaktadırlar.

Tane denetleyiciler

Tane denetleyiciler sensörleri kullanarak yüksek hızda görüntü analizi gerçekleştirmektedir. Bu sensörler lineer bir hareket ile rahatlıkla hareket etmelidir. Titreşimler ve hız değişimleri en aza indirilmelidir. Minyatür Lineer Kızaklarımız bu sorunları çözebilir.