MEKATRONİK ve ROBOTİK SİSTEMLER
PROFESYONEL MÜHENDİSLİK

THK Vidalı Mil ve Bilyalı Vidalar

Vidalı Mil – Bilyalı Vidalar

vidalı mil

Bilyalı vidalı mil, vida ekseni ve somun arasında bir dönme hareketi yapan bilyalara sahip yüksek etkili bir besleme vidasıdır. Alışılagelmiş kayar vida ile karşılaştırıldığında, bu ürün sürüş motoru gücünden tasarruf sağlar ve üçte bir veya daha az bir sürüş torku ile çalışabilir.

Vidalı Mil ve Bilyalı Vida katalogları için tıklayınız…
2D, 3D, CAD çizimler, yük ve ömür hesapları ve THK teknik desteği için tıklayınız.

Standart Vidalı Mil, Taşlanmış ve Hassas Vidalı Miller ve Bilyalı Vida çeşitleri ile Mil Yatakları hakkında bilgiler aşağıda verilmiştir.

DIN Standartlarına Uygun Vidalı Miller

 

vidalı-mil

EBA, EBB, ABC, EPA, EPB ve EPC tipleri. DIN standartlarında üretilen vidalı mil ve bilyalı vidaların yük altındaki bilyaları, vidalı mil ve somunu arasında entegre olan tümleşik saptırıcı (deflektör) oluğunda hareketini bitişik kanala doğru sürdürür ve tekrar yüklü alana doğru sirküle olur. Bu yöntem ile bilyalar sonsuz bir yuvarlanma hareketi sergilemektedir.

Taşlanmış Hassas Bilya Kafesli Vidalı Miller

bilyalı-vida

HBN, SBK ve SBN tipleri. Bir bilya kafesi kullanılarak düşük gürültü, küçük tork dalgalanmaları ve uzun dönem bakım gerektirmeyen çalışma sağlayan bir Bilyalı Vidalı Mil.

Taşlanmış Hassas Bilyalı Vidalar

vidalı-miller

BIF, BLK, BNFN, BNF, BNK, BNT, BLR, DIK, DIR, DKN ve diğer  tipler. Yüksek doğruluk sağlamak amacıyla bir vida şaftı kullanan Bilyalı Vida tipleri için tıklayınız.

Hassas Vidalı Yivli Mil

vidalı-mil-1

BNS, BNS-V, NS, NS-V tipleri. Yüksek hızlı hareket, hızlı başlatma ve hızlı durdurma  sağlar. Tek bir mil üzerinde birbirinin içine geçen Vidalı Bilya yivleri ve bir bilyalı yiv sayesinde bir Strok/Döner birim hareket sağlar.

NS-V vidalı mil ve kama somunun doğrudan şaft üzerindeki özel vidalı mil ve bilyalı yiv oluklarına yerleştirilmiş kombine bir üründür. Bu vidalı mil / yiv, her somunu döndürerek veya durdurarak tek bir şaftla üç tip hareket (dönme, doğrusal ve spiral) gerçekleştirebilir.

BNS TipiLineer-Dönme hareketi tipi.
NS TipiLineer hareket tipi.

Vidalı Mil Yataklama Ünitesi

vidalı-mil-5

Yataklama Üniteleri altı tiptir: Tamamlanmış şaft uçları ile birlikte temin edilen standart Vidalı mil montajı için standardize edilmiş olan EK, FK, EF, ve FF tipleri ve genel olarak vidalı miller için standardize edilmiş olan BK ve BF tipleri. Sabitlenen taraftaki Yataklama Rulmanı Üniteleri ayarlı bir önyükleme ile sağlanan bir P5 kalitesi sınıfı eğik rulmana sahiptir.

EK Tipi    Kare sabit taraf. İç çap: φ4 ila φ20
BK TipiK are sabit taraf. İç çap: φ10 ila φ40
FK TipiYuv arlak tip sabit taraf. İç Çap: φ4 ila φ30
EF TipiKare destekli taraf. İç Çap: φ6 ila φ20
BF TipiKare destekli taraf. İç Çap: φ8 ila φ40
FF TipiDestekli tarafta yuvarlak tip. İç Çap: φ6 ila φ30

Sabitleme Somunu

vidalı-mil-6

Sabitleme somunu, tamamlanmış mil uçları ile birlikte temin edilen standart Vidalı mil montajı için standardize edilmiştir. Bu tip, cıvatalar kullanılarak doğrudan tabla üzerine sabitlenmek üzere tasarlanmıştır. Yükseklik düşük olduğundan tabla üzerine sadece cıvata kullanımıyla monte edilebilir.

Somun Rondelası
MC Tipi
BNK1004’den BNK2020’e kadar olanlar için

Kilit Somunu

vidalı-mil-7

Bilyalı Vida Kilit Somunu, mil şaftını ve rulmanı yüksek doğrulukla kolayca bağlayabilir. Bir altıgen yuva kafası ayar vidası ve bir ayar parçasından oluşan bir gevşeme önleyici mekanizma, Kilit Somununun gevşemesini engeller ve sıkıca bağlanmasını sağlar.

Kilit Somunu
RN Tipi
M4’ten M40’a kadar muhtelif boyutlarda.

Yeni Ürünler

Bilya Kafesli Kızaklar. Kafes; bilyalar arasındaki sürtünmeyi ortadan kaldırır, gürültüyü düşürür, uzun süre bakım gerektirmeden ve yüksek hızlı çalışır Devamı

İletişim

İvedik O.S.B. 1420. cad. 1476. sk., No: 65, Yenimahalle / Ankara / Türkiye
Tel : (0312) 395 77 77
Faks : (0312) 395 78 78
E-Posta :Tıklayınız...

Bilgi İstek Formu

Ürün ve hizmet talebinizi veya her türlü istek ve önerilerinizi buradaki bilgi formunu doldurarak iletebilirsiniz. Tıklayınız...