MEKATRONİK ve ROBOTİK SİSTEMLER
PROFESYONEL MÜHENDİSLİK

THK Vidalı Mil ve Bilyalı Vidalar

Vidalı Mil – Bilyalı Vidalar

Vidalı Miller ve Bilyalı Vidaların katalogları için tıklayınız…

2D, 3D, CAD çizimler, yük ve ömür hesapları ve THK teknik desteği için tıklayınız.

Standart Vidalı Mil, Taşlanmış ve Hassas Vidalı Mil ve Bilyalı Vida çeşitleri ile Mil Yatakları hakkında bilgiler aşağıda verilmiştir.

DIN Standartlarına Uygun Vidalı Mil

vidalı-mil

DIN standartlarında üretilen vidalı mil ve bilyalı vidaların yük altındaki bilyaları, vidalı mil ve somunu arasında entegre olan tümleşik saptırıcı (deflektör) oluğunda hareketini bitişik kanala doğru sürdürür ve tekrar yüklü alana doğru sirküle olur. Bu yöntem ile bilyalar sonsuz bir yuvarlanma hareketi sergilemektedir.

Detaylı Bilgi

Taşlanmış Hassas Bilyalı Vidalı Mil (Kafesli)

bilyalı-vida

Bir bilya kafesi kullanılarak düşük gürültü, küçük tork dalgalanmaları ve uzun dönem bakım gerektirmeyen çalışma sağlayan bir Bilyalı Vidalı Mil.

Detaylı Bilgi

Taşlanmış Hassas Bilyalı Vidalar

vidalı-miller

Yüksek doğruluk sağlamak amacıyla bir vida şaftı kullanan Bilyalı Vida modelleri için tıklayınız.

Detaylı Bilgi

Hassas Vidalı Yivli Mil

vidalı-mil-1

Tek bir şaft üzerinde birbirinin üzerinden geçen Vidalı Bilya yivleri ve bir Bilyalı yiv olan bir Strok/Döner birim. Vidalı Bilya ve Bilyalı yiv somunları, somunların çevresine doğrudan yerleştirilen rulmanlara destek olmaları için ayrılmıştır.

Detaylı Bilgi

Vidalı Mil Yataklama Ünitesi

vidalı-mil-5

Yataklama Üniteleri altı tiptir: Tamamlanmış şaft uçları ile birlikte temin edilen standart Vidalı mil montajı için standardize edilmiş olan EK, FK, EF, ve FF modelleri ve genel olarak vidalı miller için standardize edilmiş olan BK ve BF modelleri. Sabitlenen taraftaki Yataklama Rulmanı Üniteleri ayarlı bir önyükleme ile sağlanan bir JIS Sınıf 5 uyumlu eğik rulmana sahiptir.

Detaylı Bilgi

Sabitleme Somunu

vidalı-mil-6

Sabitleme somunu, tamamlanmış mil uçları ile birlikte temin edilen standart Vidalı Bilye montajı için standardize edilmiştir. Bu model, cıvatalar kullanılarak doğrudan tabla üzerine sabitlenmek üzere tasarlanmıştır. Yükseklik düşük olduğundan tabla üzerine sadece cıvata kullanımıyla monte edilebilir.

Detaylı Bilgi

Kilit Somunu

vidalı-mil-7

Bilyalı Vida Kilit Somunu, mil şaftını ve rulmanı yüksek doğrulukla kolayca bağlayabilir. Bir altıgen yuva kafası ayar vidası ve bir ayar parçasından oluşan bir gevşeme önleyici mekanizma, Kilit Somununun gevşemesini engeller ve sıkıca bağlanmasını sağlar.

Detaylı Bilgi

Yeni Ürünler

Bilya Kafesli Kızaklar. Kafes; bilyalar arasındaki sürtünmeyi ortadan kaldırır, gürültüyü düşürür, uzun süre bakım gerektirmeden ve yüksek hızlı çalışır Devamı

İletişim

İvedik O.S.B. 1420. cad. 1476. sk., No: 65, Yenimahalle / Ankara / Türkiye
Tel : (0312) 395 77 77
Faks : (0312) 395 78 78
E-Posta :Tıklayınız...

Bilgi İstek Formu

Ürün ve hizmet talebinizi veya her türlü fikir, istek ve önerilerinizi buradaki bilgi formunu doldurarak iletebilirsiniz. Tıklayınız...