THK Bilyalı Yivli (Oluklu) Mil

THK Bilyalı Yivli (Oluklu) Mil

yivli milYivli bir mil üzerinde hareket eden bilyalı bir yatak (burç) sayesinde daha ağır yüklere izin veren ve lineer hareketler yaparken tork iletimini sağlayan yenilikçi bir üründür.

THK Bilyalı Yivli (Oluklu) Miller (LT, LF, LBS, LBST, LBR, LBF, LBH, LTR, LTR-A tipleri) Kataloğu için tıklayınız.

Kafesli Bilyalı Yivli Miller:                                  
SLS ve SLF tipleribilyalı-oluklu-mil

Bilya kafesinin benimsenmesi eşit boşluklu bilyalarin dolaşım hareketinin kalıcı olmasını ve yüksek hızlı tepkinin elde edilmesini sağlar. Ayrıca bilyalar arasında çarpışma ve sürtünmeyi engeller; düşük gürültü seviyesi, sessiz çalışma ve düşük partikül üretimine sahiptir. Yağ tutma özelliği geliştirildiği için uzun süre bakım gerektirmeden çalışma imkanı sağlar.

Yüksek Tork Tipleri:

bilyalı yivli milYivli Mil, daire üzerinde 120 derecede eş uzaklıkta düzenlenmiş, yük altında her biri bilyaların 2 sırasıyla (toplamda 6 sıra) tutulan 3 tepeye sahip olduğundan dolayı, bu bilyalı milde önyükleme ile açısal boşluk sıfırlanmış olduğundan sağlamlığı arttırılmıştır.

LBS TipiDüz silindirik somunlu milin en küçük tipi. Torku iletirken gövdeye bir anahtar sokulur. Mil somununun dış yüzeyi anti oksidasyon işlemi görmüştür.
LBST TipiLBS tipi ile aynı mil somunu çapında ama daha uzun freze somunu uzunluğuna sahip olan ağır yük tipi. Alanın küçük olduğu, yüksek tork uygulanan ve çıkıntı yükü veya moment yükü uygulanan yerler için en iyisidir.
LBF TipiMil somunu yuvaya, montajı kolaylaştıracak şekilde flanş yoluyla takılabilir. Yüzeyinde kama işlenmişse deforme olabilen yuvaların olduğu ve yuva genişliğinin küçük olduğu yerler için en iyisidir. Flanşın içine bir kılavuz pimi sürülmesine izin verdiği için montajda meydana gelebilecek eğik salgının tamamen önüne geçilir.
LBR TipiAğır yük tipi LBST temelli bu tip, merkez alanında bir flanşa sahiptir, bu sayede endüstriyel robot kollar gibi moment yükü altındaki yerler için en iyisidir.
LBH TipiSağlam dikdörtgen mil somunu bir yuva gerektirmez ve makine gövdesine doğrudan monte edilebilir. Böylelikle küçük, oldukça sağlam bir lineer kızak sistemine ulaşılır.
Orta Tork Tipleri:

oluklu-milBu bilyalı yivli mil tipinde, mil çevresel bir yük altında, orta seviye bir önyükleme sağlamak için, her biri iki sıra (toplamda 4 veya 6 sıra) bilyalı 3 somuna sahip olduğu için radyal ve tork yönlerinde yüksek yük kapasitesine sahiptir.

LT TipiDüz silindirik yivli mil ve silindirik somunu olan en küçük yivli mil tipidir.
LF TipiYivli mil somunu yuvaya, montajı kolaylaştıracak şekilde flanş yoluyla takılabilir. Yüzeyinde kama işlenmişse deforme olabilen yuvaların olduğu ve yuva genişliğinin küçük olduğu yerler için en iyisidir. Flanşın içine bir kılavuz pimi sürülmesine izin verdiği için montajda meydana gelebilecek eğik boşluğun tamamen önüne geçilir.
Vitesli Döner Tipleri:

bilyeli-freze-4Bu tip flanş çevresinde vites dişleri olan bir tipdir ve radyal ve eksenel iğneli rulmanlar mil somunuyla kompakt bir şekilde bütünleşir. Bu Bilyyalı mil, mil somunu sürücülü bir tork iletimi mekanizması için en iyisidir.

LBG TipiBu tip, LBR tipi temelli birim tipleridir ama flanş çevresinde vites dişleri vardır ve radyal ve eksenel rulman kafesi mil somununda, tamamı kompakt olarak bütünleşiktir. Mil somunu sürücülü bir tork iletimi mekanizması için en iyisidir.
LBGT TipiBu tip, LBR tipi temelli birim tipleridir ama flanş çevresinde vites dişleri vardır ve radyal ve eksenel rulmanlar mil somununda, tamamı kompakt olarak bütünleşiktir. Mil somunu sürücülü bir tork iletimi mekanizması için en iyisidir.
Döner Tipler:

bilyeli-freze-5Bu tip, destek rulmanlarının mil somununun dış yüzeyiyle doğrudan bütünleştiği bilyalı milin küçük bir tipidir.

LTR TipiDestek rulmanlarının freze somununun dış yüzeyiyle doğrudan bütünleştiği küçük bir birim tipidir
LTR-A TipiLTR-A LTR’den de küçük olan tiptir.