THK Trapez Vidalı Mil ve Somunu

Trapez Vida Mil ve Somunları

trapez vidalı milTrapez Vida Somunu, 30 derecelik yamuk vida dişi standartlarıyla uyumlu olan sürgülü bir somunudur. Aşınma direnci mükemmel olan özel rulman çeliğinden pres dökümle şekillendirilen bu ürün pahalı olmayan, yüksek hassasiyetli bir üründür.

THK Trapez Vida Somunları (DC, DCM, DCMA ve DCMB) katalogları için tıklayınız…

Tipler:
DC ve DCM Tipleri Pres döküm vida somununu ve trapez vida milini birleştirerek oluşturulan bu ürün alışılagelmiş şekilde işlenen ürünlere göre maliyeti %50 düşük, yüksek performanslı bir besleme vidasıdır.

Trapez Vida Somunu, 30 derecelik yamuk vida dişi standartlarıyla uyumlu olan sürgülü bir besleme somunudur. Aşınma direnci mükemmel olan özel rulman alaşımından pres dökümle şekillendirilen bu ürün pahalı olmayan, yüksek hassasiyetli bir üründür.

DCMA ve DCMB TipleriBu tipler lineer hareketi döner harekete ve döner hareketi lineer harekete %70 etkinlikle kolaylıkla dönüştürebilir. Uç geniş olduğu için düşük hızlı devire sahip bir hızlı besleme mekanizması oluşturmak için en iyisidir.

Trapez Somunu, makine ile kolay sağlanamayacak 45° lik uç açısına sahip bir somundur. Geniş uç açısı düşük bir devir hızında dahi hızlı bir travers mekanizması için en uygunudur.