THK Lineer Kızak, Lineer Ray ve Arabalar

Lineer Hareket Dünya Lideri THK’nın Lineer Kızak, Linear Ray ve Arabaları

lineer kızak

Dünyada ilk Lineer Hareket uygulamasını hayata geçiren Japon THK firmasıdır. Lineer Kızak, Linear Ray ve Arabalar  THK’nın en önemli ürünleridir. Uzun servis ömrü, yüksek hassasiyeti, sağlamlığı yanında enerji tasarruflu özellikleri nedeniyle yüksek hızlı makinaların en önemli elemanlarındandır.

Linear Kızak, Ray ve Araba katalogları için tıklayınız.
Ürünlerin 2D, 3D ve CAD çizimleri, yük ve ömür hesapları için tıklayınız.

Uygulama alanına bağlı olarak, THK Lineer Kızaklar pek çok çeşit ve özellikte imal edilmektedir. Standart ürünlerinin yanında Paslanmaz, Korozyon Dirençli ve Yüksek Sıcaklık (Isıya Dayanıklı) lineer kızaklarda  üretmektedir. Ayrıca, Dairesel ve Kavisli kızak ve rayların imalatıda yapılmaktadır. Lineer Kızak, Ray ve Arabaların çeşit, tip ve ölçü bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Tam Bilyalı Kafessiz Lineer Kızaklar

kafessiz kızaklarTam Bilyalı Kızaklar,  minyatür tiplerinden geniş tiplere, doğrusal lineer kızaklardan dairesel ve kavisli linear kızaklara, ısıya dayanıklı tiplerden korozyona dayanıklı tiplere kadar birçok uygulamayı kapsayan  lineer kızaklardır.

Bilya Kafesli Lineer Kızaklar

linear ray

Lineer kızaklarda bilya kafesi kullanmak, bilyalar arasındaki sürtünmeyi ortadan kaldırır. Bundan dolayı, düşük gürültü, uzun dönem bakım gerektirmeyen çalışma özellikleri yüksek hızlı yanıt almanızı sağlar.

Masura Kafesli Lineer Kızaklar

liner ray

Masura kafesli kızaklar, düşük sürtünme, rahat hareket ve uzun dönem bakım gerektirmeyen çalışma sağlayan, çok yüksek sağlamlıkta  Lineer Kızak sistemidir.

Bilya Kafesli Lineer Kızak SPR/SPS Tipleri

lineer-ray

SPR/SPS tipleri hidrostatik kılavuzlarla karşılaştırıldığında oldukça düşük dalgalanma oluşturur. Bunun yanında, kılavuz makaraların aksine, çok daha fazla katılığa ulaşmak için bilya deformasyonu en aza indirilmiştir.