MEKATRONİK ve ROBOTİK SİSTEMLER
PROFESYONEL MÜHENDİSLİK

FAG ve NSK Eğik Bilyalı Rulmanlar

tek-sirali-egik-bilyali-rulmanlar

Tek Sıralı Eğik Bilyalı Rulmanlar 

Tek sıralı eğik bilyalı rulmanlar, masif iç ve dış bilezikler, plastik, saç veya pirinç kafeslerden oluşan parçalarına ayrılmayan ünitelerdir. İç ve dış bileziklerin hareket yüzeyleri yatak ekseninin yönünde birbirlerine göre kaydırılmış durumdadırlar. Yataklar, açık ve contalı versiyonlar olarak mevcuttur. Eksenel kaçıklıkları telafi edebilme oranı oldukça küçüktür.

X-life 

Eğik bilyalı rulmanların birçok boyutu X-life tasarımında sunulmaktadır. Bu rulmanlar boyut tablolarında gösterilmektedir. X-life kalitesindeki yataklar, optimize edilmiş yüzeylerin yanında geliştirilmiş bir yuvarlanma yolu geometrisine sahiptirler. Bu durum, yatakların yorulma sınır yükünde ciddi bir artışa neden olur. Genişletilmiş ömür hesabında, %50’ye kadar daha yüksek değerler elde edilir. Böylece, belli uygulamalarda daha küçük bir rulman düzeni tasarımı kullanılabilir.

cift-sirali-egik-bilyali-rulmanlar

Çift Sıralı Eğik Bilyalı Rulmanlar 

Çift sıralı eğik bilyalı rulmanlar, masif iç ve dış bilezikler, plastik, sac veya pirinç kafeslerden oluşan ünitelerdir. Tasarım olarak O düzeninde çiftler halinde tek sıralı eğik bilyalı rulmanlara benzerler fakat bunlardan daha dar bir tasarıma sahiptirler. Baskı açılarının büyüklüğü ve bileziklerinin tasarımıyla diğerlerinden ayrılırlar.

Rulmanlar, açık ve contalı versiyonlar olarak mevcuttur. Kullanılan üretim teknolojisinden ötürü, contasız rulmanlar kapak veya conta için dış bilezik üzerinde çevrilmiş kanallara sahip olabilirler. Contalı rulmanlar bakım gerektirmezler ve sonuç olarak oldukça ekonomik yatak düzenlerinin kullanımına olanak sağlarlar. Eğik bilyalı rulmanların eksenel kaçıklıkları ayarlayabilme oranı çok düşüktür.

Yeni Ürünler

Bilya Kafesli Kızaklar. Kafes; bilyalar arasındaki sürtünmeyi ortadan kaldırır, gürültüyü düşürür, uzun süre bakım gerektirmeden ve yüksek hızlı çalışır Devamı

İletişim

İvedik O.S.B. 1420. cad. 1476. sk., No: 65, Yenimahalle / Ankara / Türkiye
Tel : (0312) 395 77 77
Faks : (0312) 395 78 78
E-Posta :Tıklayınız...

Bilgi İstek Formu

Ürün ve hizmet talebinizi veya her türlü istek ve önerilerinizi buradaki bilgi formunu doldurarak iletebilirsiniz. Tıklayınız...