PROFESYONEL MÜHENDİSLİK ve SATIŞ
Bizi Arayın: (0312) 395 77 77

Yapı

Binalar İçin Titreşim Kontrol Yapıları

binalar-icin-titresim-kontrol-yapilari

Sıkça görülen depremler bazı bölge sakinleri için endişe yaratır. THK’nın titreşim kontrol sistemi yardımcı olabilir. LM Kızak Vidalı Bilyelerine ait uygulama teknolojilerine dayanan sistem, insanları ve diğer canlıları sallantılardan koruyabilir. Bu sistem yalnızca sallantılardan oluşan hasarları engellemekle kalmaz, güven verici varlığıyla insanların korkularını da azaltır.

Evler İçin Sallantı Emici Yapılar

Sallantılarından doğan hasarları hafifletmek için “sallantı emici” teknoloji, depremlere karşı değerli bir önlemdir. LM Kızakları dik açılı bir biçimde birleştirildiklerinde, düz bir zemin üzerinde serbestçe hareket edebilir. Bunu kauçuk tamponlarla birleştiren THK’nın benzersiz sallantı emici sistemi, depremlerde hafif ağırlıktaki evlerin titreşimini azaltabilir. LM Kızakları‘nın üretilmesi sırasında edindiğimiz teknik bilgi sayesinde, THK’nın oluşturduğu yeni sistemler insan hayatını ve mülkünü doğal afetlere karşı koruyor.

Büyük Binalar İçin Sallantı Emici Yapılar

THK’nın sallantı emici kızakları ayrıca gökdelen yapılarda da’ kullanılmaktadır. LM Kızakları yatay titreşimleri emmek için çapraz şekilde yapılmıştır. Binalarda yer titreşimlerinin etkisi en aza indirilmiştir ve sallantının şoku 1/3 ila 2/3 oranında azaltılarak hafifleyen güç sayesinde binanın ayakta kalması sağlanmaktadır.

Kalkan Makineleri

Hayatımız için oldukça gerekli olan trafik ve iletişim ağları “toprağın altına” kurulmuştur ve yüzeyden görülmez. Kalkan makineleri metrolar, fiber optik ağlar ve altyapının diğer kısımlarını oluşturmak için gerekli tünelleri kazma konusunda önemli bir rol oynar. THK’nın geniş ölçekli LM Kızakları yerin derinliklerinde beton taşımaya ve doğru bir konumlandırma sağlamaya yardımcı makinelerde kullanılmaktadır.

Yeni Ürünler

Eğitim Talebi

Sizlere en iyi şekilde yardımcı olabilmek için ürün ve hizmetlerimize dair eğitim seminerleri vermekteyiz. Eğitimlere katılmak için belirli bir kotanın dolması gerekmektedir. Hemen başvurun...

İletişim

İvedik O.S.B. M. Gökçek Bul. 1420. cad. 1476.sk., No:65 Ostim / Ankara
Tel : 0312 395 77 77
Faks : 0312 395 78 78
E-Posta:info@hakayrulman.com

Bilgi İstek Formu

Ürün ve hizmet talebinizi veya her türlü fikir, istek ve önerilerinizi buradaki bilgi formunu doldurarak iletebilirsiniz. Tıklayınız...