THK Sağlık Bakım Uygulamaları

Toplum ilerledikçe, yaşlı ve engelli insanlar için bir ulaşım aracı niteliği taşıyan tekerlekli sandalyelere olan talep de artmaktadır. THK ürünleri bu alanda da ürün yelpazesine sahiptir.

medikal

THK Herkesin konfor içinde yaşadığı, sınırlardan arınmış bir toplumu destekler 

Son yıllarda, ticari bina ve tesislerde tekerlekli sandalye rampaları standart bir özellik haline gelmiştir. Yine de, eğimin yüksekliği biraz olsun arttığında bu rampalar bakıcılar için oldukça kullanışsız hale gelirler.

Bu tekerlekli sandalye, tekerleklere ek olarak dört adet içeri çekilebilen kaldırma koluna sahip olduğundan doğrudan basamaklardan çıkmak için de kullanılabilir. Kaldırma kolu bölgesinde THK’nın BTK Hassas Bilyalı vida tipi ve Teleskopik (Sürgü) Rayı FBL kullanılmaktadır.

Kolay ve sessiz işleyen cihazlar yaşlı ve engelli insanların tekerlekli sandalyelerimizi kaygısız bir şekilde kullanmasını mümkün kılarken, tekerlekli sandalyelerimizin doğrudan basamaklardan çıkabilme özelliği bakıcıların omuzlarından büyük bir yükün kalkmasını sağlar.

Kullanılan Ürünler

Vidalı Mil

vidali-mil

Vidalı Millerimiz, vida şaftı ve somunu arasında dönme hareketini sağlayan bilyelere sahiptir ve bu özellik onları oldukça etkili beslenen vidalar haline getirir.

 

Teleskopik Ray

teleskopik-ray

Teleskopik Ray, lineer kızağın döndürme yoluyla çelik tabakadan özenle oluşturulmuş olan ekonomik bir tipidir.