PROFESYONEL MÜHENDİSLİK ve SATIŞ
Bizi Arayın: (0312) 395 77 77

Bilim

Büyük İtalyan gökbilimci Galileo Galilei’in bir teleskop yardımıyla gök cisimlerini ilk kez incelemesinin üzerinden yaklaşık 400 yıl geçti. Günümüzde daha uzaktaki yıldızları gözleyebilmek için daha büyük ve hatasız astronomik teleskoplar tasarlanmaktadır. THK teknolojileri bir çok gözlem evinde kullanılmaktadır.

bilim

Bu rasathanenin teleskopu gece gökyüzündeki yıldızları inceleyebilmek için oldukça yavaş hareket eder. Titreşimsiz, kolay hareket edebilen lineer kızak sistemleri teleskopu ve rasathanenin kubbesini (çatı) destekleyerek sessizce hareket eder.

Rasathane kubbesinin ağırlığı 400 ton olmasına rağmen, tüm kubbenin kolayca hareket edebilmesi için R Kızaklarımız çok küçük bir sürücü kaynağının kullanımına izin verir. R Kızaklarımızın insanların böylesine güzel takım yıldızları gözleyebilme olanağı vermesinden dolayı büyük bir kıvanç duyuyoruz.

Kullanılan Ürünler

R Kızaklar

r-kizaklar

R Kızaklar, dünyada dönme yoluyla temasla lineer hareket sağlayabilen ilk cihazlar olan LM Kızaklarımızın bir uygulamasıdır.

Yeni Ürünler

Eğitim Talebi

Sizlere en iyi şekilde yardımcı olabilmek için ürün ve hizmetlerimize dair eğitim seminerleri vermekteyiz. Eğitimlere katılmak için belirli bir kotanın dolması gerekmektedir. Hemen başvurun...

İletişim

İvedik O.S.B. M. Gökçek Bul. 1420. cad. 1476.sk., No:65 Ostim / Ankara
Tel : 0312 395 77 77
Faks : 0312 395 78 78
E-Posta:info@hakayrulman.com

Bilgi İstek Formu

Ürün ve hizmet talebinizi veya her türlü fikir, istek ve önerilerinizi buradaki bilgi formunu doldurarak iletebilirsiniz. Tıklayınız...