THK Sismik İzolatörler

THK Sismik İzolatörler (Deprem İzolatörleri)

THK Sismik İzolasyon Sistemleri mülkünüzü korur
Bir şirketin iş sürekliliği genellikle sorgulanır. Birçoğu, iş sürekliliğinin muazzam miktarda çaba gerektirdiğine inanıyor, Ancak bir şirketin değerli mülkünü depremlerden koruyan sismik izolatörlerin kurulması gibi büyük zorluklar olmadan yapılabileceği bazı şeyler var.

THK Sismik İzolasyon Modülü – Model TGS
deprem tgs

TGS model izolasyon modülleri, esnek yerleşimlere olanak sağlar ve ağır yüklerin kısmi izolasyonu ve sismik zemin izolasyonu için uygundur.
Maksimum yük:  3000 kg/m2

Uygulamalar: Sismik zemin yalıtımı, yarı iletken üretim ekipmanı ve büyük sunucular

Detaylar için tıklayınız

THK Sismik İzolasyon Tablası – Model TSD
deprem tds

TSD model izolasyon masaları, sadece zemine monte edilerek işlev gören sismik izolatörlerdir. Sunucular, hassas aletler ve sanat eserleri dahil olmak üzere çok çeşitli uygulamalar için benimsenmiştir.
Yük:  30 – 1200 kg/m2

Detaylar için tıklayınız.

THK Sismik İzolasyon Destek Ürünleri
Japon THK Sismik İzolasyon Sistemleri lineer kızaklar dahil diğer THK ürünlerinin birleşmesinden oluşur. Bu sistemler ürünlerimizin uygulamaları olarak geliştirilmiştir ve THK güvenilirliğini, deneyimini, yaratıcılığını ve teknolojik uzmanlığını yansıtırlar.

Lineer Kızak CLB

sismik-1Lineer kızak CLB, Lineer kızaktaki bilyalar lineer araba içinden dolanırken Lineer kızağa uzanan olukta döndüğü için çok az sürtünme kuvvetiyle uzun süreli yüklenmeleri kaldırabilen bir sismik izolasyon sistemidir. Lineer araba, lineer ray (kızak) ve bilyaları içine aldığından, yataklar çekme yükünü taşımayı üstlenir.

Hidrolik Amortisör Sistemi RDT

sismik-1Bu sistem, ağdalı maddenin sağladığı direnç ile binaya iletilen deprem kuvvetini emer. Hidrolik amortisör sistemi RDT, lineer hareketin bilyalı vidalı mil somunuyla döner harekete dönüştürüldüğü bir yapıya sahiptir. Ağdalı maddeye, somunu bağlayan iç tüp ve sabit dış tüp arasında kesme kuvveti uygulanır.

Kurtarma Sistemi

sismik-1Deprem meydana geldiğinde, izole tabanları olan evler temellerinden yatay yönde serbestçe hareket edebilir. Bu nedenle, deprem sona erdiğinde ilk konumlarına dönmeleri gerekir. Bu amaçla evlere lamine kauçuk ve diğer malzemelerden oluşan kurtarma sistemi takılır.