MEKATRONİK ve ROBOTİK SİSTEMLER
PROFESYONEL MÜHENDİSLİK

SUMITOMO Fine Cyclo, Helical ve Bevel Buddybox Redüktörler

Sumitomo Drive Technologies Redüktörlü Motorlar ve Redüktörler

 

sumitomo redüktör

sumitomo redüktör bodybox

Sumitomo Redüktörler detayları ve katalogları için tıklayınız.

Fine Cyclo, Cyclo, Bevel BuddyBox(BBB ) ve Helical BuddyBox (HBB) Redüktör ve Redüktörlü Motorlar hakkında genel ve detaylı bilgiler için  tıklayınız.

Sumitomo Drive Technologies Ürünleri ve Teknolojisi hakkında:

Fine Cyclo (Sikloid Diskli) Redüktörler:

Sumitomo (SHI) Cyclo Drive Germany GmbH, Sumitomo Grubu içerisindeki firmalardan biri olup, konusu redüktör imalatıdır. 1931 yılında Münih Markt-Indersdorf’ta Lorenz Braren tarafından kurulmuştur. 1937 Yılında Sumitomo Heavy Industries Ltd. tarafından Sumitomo Cyclo gearbox’ların üretimini Japonya’da yapmak üzere lisansı satın alınmıştır. Bununla birlikte Cyclo redüktörlerin ürün çeşitliliği artmış ve bu konuda dünya ve Avrupa pazarında bilinir bir üretici haline gelmiştir.

Cyclo Prensibi:

 Cyclo terimi orijin olarak Yunanca Kyklos kelimesinden gelmektedir. Daire anlamına gelir. Cyclo (Siklo)’nun bugünkü kullanımdaki anlamı ise Sikloid diskli eksantrik gearbox dizaynıdır. Yapısında 4 temel eleman vardır.

 • Eksantrik rulmanlı giriş mili
 • Sikloid diskler
 • Gövde ve gövde içine giren hareketli ve sabit pinler
 • Sikloid disk içerisindeki hareketi ileten pinlere bağlı çıkış şaftı.
sumitomo sikloid

Sikloid Diskli redüktörlerin avantajları:

 • Ani ve aşırı yüklenmelere karşı nominal momentinin 5 katına kadar anlık mukavemet.
 • Sürtünme az.Tamamen yuvarlanma var. Dolayısıyla verim yüksek.
 • Herhangi bir termal limit yok.
 • Standard redüktörler göre daha kompakt. Özellikle yüksek çevrim oranlarında çok kompakt.
 • Çalışma sırasında gürültü seviyesi oldukça düşük.
 • Gress yağlama nedeniyle yağ kaçağı gibi problemler yok.
 • Uzun ömürlü.
 • Yüksek hızlı ve dinamik uygulamalar için ideal.

Sumitomo Drive Technologies ürün portföyü ve uygulama alanları:

Fine Cyclo Serisi (Zero Backlash) – Boşluksuz Redüktörler

Fine Cyclo Serisi boşluksuz redüktörlerin boşluk seviyesi 0,5arcmin<‘dir. Bu tür redüktörler şu an pazarda mevcut olan en az boşluklu redüktörlerdir. Point to point ve travers uygulamalarda servo motor ile kullanımı sistemlere yüksek hassasiyet ve rijitlik sağlar. Bu redüktörler sikloid prensibinde olup, yüksek çevrim oranlarına çıkmak için girişine bir ön kademe de konulabilir. İçlerinde tek kademede 3 disk vardır.
Hollow Shaft olan tiplerde mevcuttur. Standard delik çapı 40 mm olup, göbekten kablo ve soğutma borularının geçirilmesine imkân sağlar.

Fine Cyclo Serisi redüktörler, çok büyük kompaktlık ve hassasiyet sağladığı gibi, çıkış flanşının yatak taşıma kapasitesi de ikinci bir yataklama yapmadan kullanılabilir.
Fine Cyclo’nun bu özelliklerinden yararlanarak kullanıldığı tipik uygulamalar: Robotik uygulamalar, pozisyonerler, döner tabla uygulamaları, divizör, takım değiştirici, transfer tezgahları, CNC tezgahlarda C ve A ekseni tahriği, boru bükme makinaları vs.

Helical Buddybox(HBB) / Bevel Buddybox (BBB) Redüktörler :

Sikloid redüktörlerin uygulama amaçlı olarak üretilmiş Helisel ve Konik dişli redüktör ile birleştirilmiş kombinasyonlarıdır. Çevrim oranı olarak standart da 2559 ‘ kadar çıkılabilmektedir. Asıl çevrim oranı Sikloid disk üzerindededir. Sikloidin bu kompaktlık özelliği nedeniyle yüksek çevrim oranlarında kompakt gövdelere istendiğinde bu tip redüktörler idealdir. Dik / paralel mil çıkışlı ve kovanlı modelleri mevcuttur.

Hansen Endüstriyel Redüktörler

Hansen bir Belçika firması olup, 2012 yılında Sumitomo Grubuna katılmıştır. Üretim konusu tek ve çok kademeli büyük endüstriyel redüktörler olup, Avrupa ve dünya pazarında oldukça bilinen ve tercih edilen bir markadır. 19 gövdede 1100kNm’ye kadar 2, 3, 4 kademe olmak üzere redüktörler mevcuttur.
Uygulamalar: Soğutma kule redüktörleri, pompa ve kompresör, mikser, konveyorler, vinç ve kaldırma uygulamaları…

Yeni Ürünler

Bilya Kafesli Kızaklar. Kafes; bilyalar arasındaki sürtünmeyi ortadan kaldırır, gürültüyü düşürür, uzun süre bakım gerektirmeden ve yüksek hızlı çalışır Devamı

İletişim

İvedik O.S.B. 1420. cad. 1476. sk., No: 65, Yenimahalle / Ankara / Türkiye
Tel : (0312) 395 77 77
Faks : (0312) 395 78 78
E-Posta :Tıklayınız...

Bilgi İstek Formu

Ürün ve hizmet talebinizi veya her türlü istek ve önerilerinizi buradaki bilgi formunu doldurarak iletebilirsiniz. Tıklayınız...