MEKATRONİK ve ROBOTİK SİSTEMLER
PROFESYONEL MÜHENDİSLİK

Körük Sistemleri – Bez ve Sac Körükler

Körük Sistemleri – Bez ve Sac Körükler

Bez, sac, kumaş ve alüminyum malzemeden üretilen; kare, dikdörtgen, silindirik (yuvarlak), teleskopik, rulo ve akordiyon körük çeşitleri. Lineer Kızak, Mil, Makina, Lift ve CNC Körükleri. Teleskopik Sac Kapak ve Sıyırıcılar ve diğer körük ürünleri.

Ürün katalogları için tıklayınız…

Ürünlerin detaylı bilgileri için aşağıdaki kutuları tıklayınız.

kızak körük

Lineer Kızak Körükleri

Lineer kızak ve lineer rayların dış etkenlerden korunması için kullanılırlar. Genellikle kare ve dikdörtgen kesitli körükl çeşitlerdir.

bez körük

Standart Bez Körükler

Teleskopik Sac Muhafazalara göre daha yüksek hızlarda en az sürtünme kat sayısıyla çalışırlar. Sistem olarak Teleskopik Sac Muhafazalara göre daha hafiftirler. Bu yüzden montajı ve bakımı daha kolaydır.

silindirik körük

Silindirik Bez Körükler

Silindir Bez Körükl, vidalı mil ,hidrolik ve pnömatik piston millerini ve dairesel hareket halindeki bütün sitemlerin korunması için kullanılır. Talaşlı ortamlarda olduğu gibi dış etkenlerden korumak içinde kullanılabilir. Isıya karşı dirençli kumaşlardan üretmek mümkündür.

saclı körük

Standart Saclı Bez Körükler

Saclı Bez Körük, Yoğun metal talaşının bulunduğu bütün sitemlerin korunması için kullanılır. Talaşlı ortamlarda olduğu gibi dış etkenlerden korumak içinde kullanılabilir.

saclı bez körük

Özel Saclı Bez Körükler

Özel saclı bez körük, yatay işlem merkezlerinde yoğun metal talaşına maruz kalan eksenlerin ( x,y ) kapatılması için en az maliyetli ve fonksiyonel bir çözümdür. Ayrıca, yüksek hızlar içinde en iyi çözümdür.

lazer körüğü

Lazer Tezgah Körükleri

Modern Jet kesim makinalarında (lazer, plazma, su jeti) ışın yolunu korumak için kullanılırlar. Dış etkenlerden gelen toz ve yabancı maddelerin ışın yoluna girmemesi için toz ve sıvı geçirgenliği olmayan ve yüksek ısıya karşı dayanıklı teknik kumaşlardan üretilirler. İstenilen ölçü ve ebatlarda tezgahlara özel olarak üretilirler.

platform körüğü

Kaldırma Platform ( Lift ) Körükleri

Kaldırma platformlarının (liftlerin) ve asansörlerin çevresinin kapatılmasında kullanılır.

teleskopik körük

Teleskopik Sac Kapaklar

Tezgahlardaki Lineer Hareket Sistemlerinin kimyasal sıvı, talaş ve tozla teması nedeniyle oluşabilecek bozulmalara karşı eksen kızakların korunması amacıyla kullanılır. Bu sistemler tezgahın üretim çalışma ortamı ve konstrüksiyon şartlarına göre özel dizayn edilip üretilirler.
Detaylı Bilgi

lineer kızak körüğü

Alüminyum Perde Koruyucular

Alüminyum paletler hızlı sistemlerde hem kuru hem de soğutma sıvılı ortamlar için uygulanırlar metal ve paslanmaz materyallerden de üretimi mümkündür.

rulo-koruyucu

Rulo Perde Koruyucular

Rulo Muhafazalar çok yüksek hızlardaki tezgahlar için en iyi çözümlerden biridir. Talaşa ve ısıya karşı dayanıklı kumaşlardan üretilebildiği gibi karbon oranı yüksek dayanıklı saclardan da üretilebilmektedirler. Açık ve kapalı olmak üzere iki çeşit olarak üretilirler.

sıyırıcılar

Kızak Sıyırıcı ve Ek Bileşenler

Kızak sıyırıcılar yüzeyi temizleyerek talaşların rayların arasına girmesini önler. Ayrıca sıcaklığa ve soğutma sıvılarına dayanıklı malzemeden imal edilip koruyucu paslanmaz sac ile talaşlardan muhafaza edilirler.

Yeni Ürünler

Bilya Kafesli Kızaklar. Kafes; bilyalar arasındaki sürtünmeyi ortadan kaldırır, gürültüyü düşürür, uzun süre bakım gerektirmeden ve yüksek hızlı çalışır Devamı

İletişim

İvedik O.S.B. 1420. cad. 1476. sk., No: 65, Yenimahalle / Ankara / Türkiye
Tel : (0312) 395 77 77
Faks : (0312) 395 78 78
E-Posta :Tıklayınız...

Bilgi İstek Formu

Ürün ve hizmet talebinizi veya her türlü istek ve önerilerinizi buradaki bilgi formunu doldurarak iletebilirsiniz. Tıklayınız...