MEKATRONİK ve ROBOTİK SİSTEMLER
PROFESYONEL MÜHENDİSLİK

Körük Sistemleri – Bez ve Sac Körükler

Körük Sistemleri – Bez ve Sac Körükler

 

Lineer Kızak, Mil, Makina, Lift ve CNC Körükler. Bez, sac, kumaş ve alüminyum malzemeden; rulo, kare, dikdörtgen, silindirik (yuvarlak), teleskopik ve akordiyon körük çeşitleri. Teleskopik Sac Kapak ve Sıyırıcılar.

Körük Sistemleri katalogları için tıklayınız…

Detaylı Körük bilgileri için aşağıdaki kutuları tıklayınız.

lineer-kızak-körükleri

Lineer Kızak Körükleri

Lineer kızak ve lineer rayların dış etkenlerden korunması için kullanılırlar. Genellikle kare ve dikdörtgen kesitli körüklerdir.

bez-körükler

Standart Bez Körükler

Teleskopik Sac Muhafazalara göre daha yüksek hızlarda en az sürtünme kat sayısıyla çalışırlar. Sistem olarak Teleskopik Sac Muhafazalara göre daha hafiftirler. Bu yüzden montajı ve bakımı daha kolaydır.

silindirik-körükler

Silindirik Bez Körükler

Silindir Bez Körükler vidalı mil ,hidrolik ve pnömatik piston millerini ve dairesel hareket halindeki bütün sitemlerin korunması için kullanılırlar. Talaşlı ortamlarda olduğu gibi dış etkenlerden korumak içinde kullanılabilir. Isıya karşı dirençli kumaşlardan üretmek mümkündür.

saclı-körükler

Standart Saclı Bez Körükler

Saclı Bez Körükler Yoğun metal talaşının bulunduğu bütün sitemlerin korunması için kullanılırlar. Talaşlı ortamlarda olduğu gibi dış etkenlerden korumak içinde kullanılabilir.

saclı-bez-körükler

Özel Saclı Bez Körükler

Özel saclı bez körükler yatay işlem merkezlerinde yoğun metal talaşına maruz kalan eksenlerin ( x,y ) kapatılması için en az maliyetli ve fonksiyonel bir çözümdür. Yüksek hızlar için en iyi çözümdür.

lazer-tezgah-körükleri

Lazer Tezgah Körükleri

Modern Jet kesim makinalarında (lazer, plazma, su jeti) ışın yolunu korumak için kullanılırlar. Dış etkenlerden gelen toz ve yabancı maddelerin ışın yoluna girmemesi için toz ve sıvı geçirgenliği olmayan ve yüksek ısıya karşı dayanıklı teknik kumaşlardan üretilirler. İstenilen ölçü ve ebatlarda tezgahlara özel olarak üretilirler.

platform-körükleri

Kaldırma Platform ( Lift ) Körükleri

Kaldırma platformlarının (liftlerin) ve asansörlerin çevresinin kapatılmasında kullanılır.

teleskopik-körükler

Teleskopik Sac Kapaklar

Tezgahlardaki Lineer Hareket Sistemlerinin kimyasal sıvı, talaş ve tozla teması nedeniyle oluşabilecek bozulmalara karşı eksen kızakların korunması amacıyla kullanılır. Bu sistemler tezgahın üretim çalışma ortamı ve konstrüksiyon şartlarına göre özel dizayn edilip üretilirler.
Detaylı Bilgi

lineer-kızak-korukleri

Alüminyum Perde Koruyucular

Alüminyum paletler hızlı sistemlerde hem kuru hem de soğutma sıvılı ortamlar için uygulanırlar metal ve paslanmaz materyallerden de üretimi mümkündür.

rulo-koruyucular

Rulo Perde Koruyucular

Rulo Muhafazalar çok yüksek hızlardaki tezgahlar için en iyi çözümlerden biridir. Talaşa ve ısıya karşı dayanıklı kumaşlardan üretilebildiği gibi karbon oranı yüksek dayanıklı saclardan da üretilebilmektedirler. Açık ve kapalı olmak üzere iki çeşit olarak üretilirler.

sıyırıcılar

Kızak Sıyırıcı ve Ek Bileşenler

Kızak sıyırıcılar yüzeyi temizleyerek talaşların rayların arasına girmesini önler. Ayrıca sıcaklığa ve soğutma sıvılarına dayanıklı malzemeden imal edilip koruyucu paslanmaz sac ile talaşlardan muhafaza edilirler.

Yeni Ürünler

Bilya Kafesli Kızaklar. Kafes; bilyalar arasındaki sürtünmeyi ortadan kaldırır, gürültüyü düşürür, uzun süre bakım gerektirmeden ve yüksek hızlı çalışır Devamı

İletişim

İvedik O.S.B. 1420. cad. 1476. sk., No: 65, Yenimahalle / Ankara / Türkiye
Tel : (0312) 395 77 77
Faks : (0312) 395 78 78
E-Posta :Tıklayınız...

Bilgi İstek Formu

Ürün ve hizmet talebinizi veya her türlü istek ve önerilerinizi buradaki bilgi formunu doldurarak iletebilirsiniz. Tıklayınız...