MEKATRONİK ve ROBOTİK SİSTEMLER
PROFESYONEL MÜHENDİSLİK

THK Medikal Uygulamaları

X Işını Ekipmanı

Lineer  Kızaklarımız ve Çapraz Makaralı Rulmalarımız X ışını reseptörlerinin hareketi için kullanılmaktadır. Bu, X ışını makinesinin ışın alıcı ve verici birimlerini her yöne hareket ettirmesini ve hastanın konumu göz önüne alınmaksızın her açıdan görüntü almasını sağlar. THK ürünleri kullanıldığında makinenin titreşimi ve sesi azalır, böylece hastanın kaygılarını yok etmeye yardımcı olur.

Otomatik Hematoloji Analiz Ekipmanı

Bilyalı Yivli Mil ve değiştirme somunlarımız, hematoloji test ekipmanlarında reaktif enjektörlerin dikey olarak taşınması için kullanılmaktadır. Bilyalı Yivli Mil, enjektör durduğunda ucundaki titreşimi azaltır ve kayar vida değiştirme somunları kolay ve yüksek hızda besleme mekanizmaları oluşturulmasını sağlar.

Medikal X Işını CT Tarayıcılar

X ışını CT tarayıcı, hastanın bütün vücudunu kapsayan ve dolaşım sistemi teşhislerinde hem bilgisayarlı tomografi (CT) tarayıcı ve hem de anjiyografi ekipmanı sağlayan tek bir cihazdır. THK’nın Lineer Kızakları bu cihazlarda, tarama işlemi süresince hastayı yatakta hareket ettiren boyuna hareket kesitinde kullanılmaktadır. Sistem hareketi esnasında kızaklar titreşimi ve sesi azalttığı için hastaların kaygılarını yok etmeye yardımcı olur.

Elektrikli Tekerlekli Sandalye Desteği ile Banyo Tesisleri

Bilyalı Yivli Mil, elektrikli kaldırma araçları ile birlikte banyo tesislerinde kullanılmaktadır. Yivli Mil kaldırma sürücüsü olarak kullanarak tesise uygun küçük bir tasarım elde edebilirsiniz.

Ameliyat Destek Robotları

Kemik yerleştirme esnasında, doktorlar kemikleri yerleştirmek için büyük bir basınç kullanır. Radyografi esasında maruz kalınan radyasyon dozajı da sorun yaratmıştır. Bu sorunları çözmek amacıyla ameliyat destek robotları geliştirildi. THK’nın Linear Kızakları ve çalıştırıcıları kullanılarak, ameliyat destek robotları güçlü ve küçük hale getirilmiştir, böylece ameliyat esnasında yüksek doğruluk ve doktorun hareketlerinin bilinçli ve güvenilir şekilde kopyalanması sağlanır.

Yeni Ürünler

Bilya Kafesli Kızaklar. Kafes; bilyalar arasındaki sürtünmeyi ortadan kaldırır, gürültüyü düşürür, uzun süre bakım gerektirmeden ve yüksek hızlı çalışır Devamı

İletişim

İvedik O.S.B. 1420. cad. 1476. sk., No: 65, Yenimahalle / Ankara / Türkiye
Tel : (0312) 395 77 77
Faks : (0312) 395 78 78
E-Posta :Tıklayınız...

Bilgi İstek Formu

Ürün ve hizmet talebinizi veya her türlü istek ve önerilerinizi buradaki bilgi formunu doldurarak iletebilirsiniz. Tıklayınız...