MEKATRONİK ve ROBOTİK SİSTEMLER
PROFESYONEL MÜHENDİSLİK

Eksenel Silindirik Makaralı Rulmanlar

eksenel-silindirik-makarali-rulmanlar

Eksenel Silindirik Makaralı Rulmanlar | Eksenel Silindirik Makaralı Kafesler

Eksenel Rulman Diskleri

Eksenel silindirik makaralı rulmanlar

Eksenel silindirik makaralı rulmanlar, eksenel silindirik makaralı kafesler ve eksenel rulman disklerinden oluşur.

Rulmanlar, oldukça düşük kesit yüksekliğine, yüksek yük taşıma kapasitesi ve yüksek rijitliğe sahiptirler ve tek yöndeki eksenel kuvvetleri karşılayabilirler.

Eksenel silindirik makaralı kafesler

Eksenel silindirik makaralı kafesler, tek veya çift sıraları masuraları olan eksenel kafeslerden oluşurlar. Kafesler, oldukça düşük kesit yüksekliğine, yüksek yük taşıma kapasitesi ve yüksek rijitliğe sahiptirler. Tek yöndeki eksenel kuvvetleri karşılayabilirler ve radyal yönde serbest yatak işlevi görebilirler. Eksenel silindirik makaralı kafesler, eksenel rulman diskleri ile bir arada kullanılırlar veya komşu yapıya monte edilirler. Eksenel rulman diskleri ile kullanılmadıkları uygulamalarda yuvarlanma yüzeylerinin, masura yuvarlanma kanalı şeklinde üretilmesi gerekmektedir.

Eksenel rulman diskleri (yuva)

Yuva eksenel rulman diskleri talaşlı imalat ile üretilirler, dış yüzeyleri taşlanır, çalışma yüzeyleri yüksek hassasiyetle işlenir. Bu diskler yuvaya yerleştirilirler ve komşu yapıların yuvarlanma kanalı olarak kullanılmadığı uygulamalarda eksenel silindirik makaralı kafesler ile birlikte kullanılırlar.

Eksenel rulman diskleri (mil)

Mil eksenel rulman diskleri talaşlı imalat ile üretilirler, delik kısımları taşlanır, çalışma yüzeyleri yüksek hassasiyetle işlenir. Bu diskler mile yerleştirilirler ve komşu yapıların yuvarlanma kanalı olarak kullanılmadığı uygulamalarda eksenel silindirik makaralı kafesler ile birlikte kullanılırlar.

Eksenel rulman diskleri (yuva ve mil)

Bu rulman diskleri hem yuva hem de mil diski olarak kullanılabilirler. Delik kısımları ve dış yüzeyleri tornalanmış, çalışma yüzeyleri taşlanmıştır.

Yeni Ürünler

Bilya Kafesli Kızaklar. Kafes; bilyalar arasındaki sürtünmeyi ortadan kaldırır, gürültüyü düşürür, uzun süre bakım gerektirmeden ve yüksek hızlı çalışır Devamı

İletişim

İvedik O.S.B. 1420. cad. 1476. sk., No: 65, Yenimahalle / Ankara / Türkiye
Tel : (0312) 395 77 77
Faks : (0312) 395 78 78
E-Posta :Tıklayınız...

Bilgi İstek Formu

Ürün ve hizmet talebinizi veya her türlü istek ve önerilerinizi buradaki bilgi formunu doldurarak iletebilirsiniz. Tıklayınız...