PROFESYONEL MÜHENDİSLİK ve SATIŞ
Bizi Arayın: (0312) 395 77 77

Konut ve Binalar

Sarsıntı Emici Evler

sarsinti-emici-evler

Canınızı ve malınızı deprem tehdidinden korumak için

Başlıca iki adet anti-deprem teknolojisi vardır: kolon, kiriş ve duvarların sarsıntıya karşı dirençli olacak şekilde güçlendirilmesi anlamına gelen “sarsıntı dirençli sistem” ve zemindeki titreşimleri emmesi için evin temellerine yerleştirilen “sismik izolasyon sistemi“. Eğer bir ev doğrudan temellerine bağlıysa aynı zamanda sismik titreşimlerin vereceği hasara da direkt olarak açıktır. Sismik izolasyon yapıları, evler için koruma sağlayan bir tampon gibidir. Şekilde gösterildiği. gibi THK sarsıntı emici sismik izolasyon yapıları, tabandan üstteki eve aktarılan titreşimleri büyük ölçüde azaltmak için çapraz LM kızakları kullanmaktadır.

Kullanılan Ürünler

CLB lineer döner destekler

clb-lineer-doner-destekler

Çapraz LM Kızaklara sahip bir sismik izolatör CLB destekler, sarsıntının yatay titreşimleri doğrultusunda serbestçe hareket ederken yapının evin ağırlığını taşıyabilir.

RTD Hidrolik Amortisörler

rdt-hidrolik-amortisorler

Vidalı Bilye kullanan RDT sismik enerji seyrelticisi. Bu amortisörler yapıların hızlı hareketlerinden doğan gücü emmek için tasarlanmıştır.

Yeni Ürünler

Eğitim Talebi

Sizlere en iyi şekilde yardımcı olabilmek için ürün ve hizmetlerimize dair eğitim seminerleri vermekteyiz. Eğitimlere katılmak için belirli bir kotanın dolması gerekmektedir. Hemen başvurun...

İletişim

İvedik O.S.B. M. Gökçek Bul. 1420. cad. 1476.sk., No:65 Ostim / Ankara
Tel : 0312 395 77 77
Faks : 0312 395 78 78
E-Posta:info@hakayrulman.com

Bilgi İstek Formu

Ürün ve hizmet talebinizi veya her türlü fikir, istek ve önerilerinizi buradaki bilgi formunu doldurarak iletebilirsiniz. Tıklayınız...