PROFESYONEL MÜHENDİSLİK ve SATIŞ
Bizi Arayın: (0312) 395 77 77

İmalat Uygulamaları

Yatay İşleme Merkezleri

Kesme makinelerinin içinde en önemli rol işleme merkezinindir. Yüksek derecede sağlamlığa ve doğruluğa sahip Kafesli Bilye LM Kızakları ve Vidalı Miller parçayı hızlı ve doğru bir biçimde hizalaması gereken tabla ve kesme araçlarını hareket ettiren sürücü mekanizması için kullanılmaktadır. Ayrıca, Çapraz Makaralı Rulmanları da rahat bir dönüş hareketi sağlamak için gerekli olan döner tablada kullanılmaktadır.

Freze Makineleri

freze-makineleri

Makineli üretim merkezleri ve diğer CNC tornaları toplu üretim yapılan ürünlerde kullanılan ana yöntem olsa da freze makineleri üretimin kesim hattında hala kullanılmaktadır. Oldukça yüksek hassasiyete sahip ürünler yapabilen en gelişmiş makineler de zanaatkarların yakın kontrolü altında üretilmektedir. Böyle ustaca bir elişini kopyalayabilmek için boşa hareket harcamayan LM Kızakları ve Vidalı Miller freze yönlendirme sistemlerinde kullanılmaktadır.

Nümerik Kontrollü Tornalar

Üretim merkezlerinin yanı sıra, nümerik kontrollü tornalar da üretimde çok önemli bir rol oynar. Yüksek sağlamlık ve doğrulukları ile LM Kızaklar ve Vidalı Bilyeler tornaların araç direklerinin hareketlerinde önemli rol oynar. Ayrıca LM Kızakları bu yüksek sağlamlıklarını küçük tasarımlarıyla birleştirdiği için ekipmanın küçültülmesine de katkıda bulunur.

Portal Frezeler

Portal freze büyük bir freze makinesidir. Dolayısıyla, parçaları da büyük ve ağırdır. Ancak çok sağlam LM Kızakları tabla hareketi için kullanılırsa, tabla rahatlıkla hareket edebilir ve büyük parçalar yüksek hassaslıkta üretilebilir.

CNC Freze Makineleri

Yıllardır hareket ve güç transferi için kullanılan vites takımlarını üreten freze makinelerinde sürgülü kızaklar kullanılmaktadır, ancak boru tesisatı tasarımı ve yağlama yönetimi açısından zorluk yaşanmıştır. Yağlama seçenekleri ile birlikte LM Kızakları ve Vidalı Milleri kullanarak, sistemin bakıma ihtiyaç duyma döngüsü uzarken sistem tasarım çalışmasını ve montaj adımlarını azaltabilirsiniz.

Yüzey Zımparalama Makineleri

Son yıllara kadar hidrolik silindirler yüzey zımparalama makinelerinin tablalarını beslemek için kullanılıyordu. Ancak tabla besleme için şu an Vidalı Miller ve yardımcı sistemler kullanılmakta ve bu işlemin yüksek hızlarda daha doğru bir biçimde yapılabilmesi sayesinde üretkenlik artmaktadır. Vidalı Miller ile çalışan makinelerde hidrolik sistem bulunması gerekmez, bu sayede makine daha temiz kalır ve çevreye olumsuz etkiler azalır.

Yeni Ürünler

Eğitim Talebi

Sizlere en iyi şekilde yardımcı olabilmek için ürün ve hizmetlerimize dair eğitim seminerleri vermekteyiz. Eğitimlere katılmak için belirli bir kotanın dolması gerekmektedir. Hemen başvurun...

İletişim

İvedik O.S.B. M. Gökçek Bul. 1420. cad. 1476.sk., No:65 Ostim / Ankara
Tel : 0312 395 77 77
Faks : 0312 395 78 78
E-Posta:info@hakayrulman.com

Bilgi İstek Formu

Ürün ve hizmet talebinizi veya her türlü fikir, istek ve önerilerinizi buradaki bilgi formunu doldurarak iletebilirsiniz. Tıklayınız...